آموزش های ویژه

آموزش نرم افزار متلب در مهندسی شیمی

برای مهندسین نرم افزار متلب کاملا شناخته شده است.به جرات می توان گفت این نرم افزار در تمامی رشته های مهندسی و حتی در رشته های علوم پایه کاربرد های زیادی دارد.ساده ترین کاربرد استفاده از ان به عنوان یک ماشین حساب پیشرفته است.
در رشته مهندسی شیمی در جاهای مختلف می توان کاربرد های این برنامه را مشاهده کرد.در ادامه برخی از کاربرد های متلب رو در رشته مهندسی شیمی اینجا میگم.برای شروع کمی از پایه و مطالب اولیه متلب می نویسم که این اطلاعات لازمه کار با این نرم افزار در زمینه حل مسائل مهندسی هستند.

برای شروع چند دستور رایج و کاربردی در متلب رو میگم.این دستورات پر کاربرد ترین دستورات در این نرم افزار هستند و یادگیری ان ها هم بسیار راحت چون شبیه به ان چیزی هستند که خودمون رو کاغذ ازشون استفاده می کنیم.

 

============================================================

مثال:

  

 

می توان گفت تمام محاسبات ریاضی در متلب بر پایه ماتریس ها و قوانین حاکم بر انها استوار است.یک عدد در متلب به صورت یک ماتریس تعریف می شود و عملیات ریاضی روی این عدد هم روی ماتریس اعمال می شود.
برای تعریف ماتریس ها در متلب این گونه عمل می کنیم:

ماتریس یک بعدی:
برای تعریف ماتریس یک بعدی از دستور زیر استفاده می شود.اگر نام ماتریس را A در نظر بگیریم:

 

 A=[1,5,8,14,0,6] %define matrix A

 

در این روش عدد های موجود در ماتریس را باید به صورت دستی وارد کرد.

 

A=[xi:q:xf] %define matrix A

 

 

ادامه ی آموزش را در انجمن دنبال کنید….

این آموزش توسط R E Z A تهیه شده است.

دیدگاهی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلد های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top